Wybierz ciepło w mieszkaniu bez strat i oddychaj powietrzem lepszej jakości!

paź 17 2022

Nadeszły jesienne chłody, a wraz z nimi sezon grzewczy. Możesz zadbać o to, aby zimą powietrze za oknem było wolne od smogu i szkodliwych zanieczyszczeń. Zastąp obecne ogrzewanie w mieszkaniu ciepłem sieciowym, zaoszczędzisz pieniądze oraz poprawisz jakość powietrza w swojej okolicy! Przekonaj się, jakie to proste i ważne!

Ciepło sieciowe daje przede wszystkim wygodę, ponieważ ani zarządca, ani sami mieszkańcy nie muszą martwić się o pozyskanie węgla czy innych surowców do ogrzewania. Ciepło w mieszkaniu robi się wtedy, kiedy tego chcesz.​​​​​​​

Ciepło sieciowe w budynku wielorodzinnym

Aktywni mieszkańcy potrafią zadbać o swój komfort, zdrowie i rozsądne wydatki. Za podłączenie ciepła sieciowego do budynku odpowiada jego zarządca (na etapie budowy - inwestor) i to do takiej osoby zgłoś chęć zmian. Wraz z sąsiadami przegłosujcie taką formę pozyskiwania ciepła w budynku, i cieszcie się korzyściami w postaci m.in. wygody i czystszego powietrza w okolicy.

Pamiętaj, że masz realny wpływ na to, skąd bierze się ciepło.

Więcej o tym, jak zgłosić chęć podłączenia do ciepła sieciowego, znajdziesz w materiale interaktywnym #CIEPŁOINATEMAT.

Czyste powietrze i mniej smogu w mieście!

Zmiany najlepiej zaczynać od siebie, a w przypadku budynku, od sposobu jego ogrzewania. Spalanie w przydomowych piecach paliw słabej jakości jest nieekologiczne. Generują one mnóstwo zanieczyszczeń, które realnie wpływają na zdrowie Twoje i Twoich bliskich.

Pył PM 2,5 i PM 10, czyli drobiny pyłu zawieszone w powietrzu mają szkodliwy wpływ na niemal cały organizm człowieka. Powodują m.in. choroby serca i układu oddechowego. Smog oddziałuje również na problemy z pamięcią oraz koncentracją, pogarsza kondycję psychiczną, podrażnia oczy i skórę.

Gdy decydujesz się na korzystanie z ciepła sieciowego, przyczyniasz się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w okolicy.

To właśnie kominy budynków mieszkalnych w dużym stopniu odpowiadają za niską emisję, w efekcie na powstawanie smogu, który szkodzi Twojemu zdrowiu. Co ważne – korzystanie z ciepła sieciowego ma również realny wpływ na obniżenie strat ciepła.

Przez szczegóły przeprowadzi Cię nasz materiał interaktywny #CIEPŁOINATEMAT.