Świąteczne wsparcie przyjedzie magentowymi elektrykami

gru 21 2020

W tym roku to samochody elektryczne dostarczą świąteczną pomoc. Dzięki współpracy TAURONA i ING aż osiem tysięcy paczek trafi do potrzebujących z kilkunastu śląskich miast.

Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji osoby samotne poczują choć przez chwilę nastrój i ciepło Świąt Bożego Narodzenia. Z naszych samochodów skorzystają wolontariusze, którzy rozwiozą świąteczne wsparcie w osiemnastu miastach województwa śląskiego – mówi Wojciech Ignacok, prezes TAURONA. – Jesteśmy ze Śląska, tu prowadzimy naszą działalność biznesową, z tym regionem wiążemy naszą przyszłość i na potrzeby tej społeczności staramy się odpowiadać – dodaje.

To nie pierwszy raz, gdy elektryki zostaną wykorzystane dla wsparcia potrzebujących. TAURON i ING Bank Śląski udostępnili potrzebującym pojazdy już wiosną do organizacji i dostaw śniadań wielkanocnych.​​​​​​​

 
21 (1).jpeg
 

Wigilia dla samotnych

Co roku Fundacja Wolne Miejsce w okresie świątecznym organizuje pomoc dla osób samotnych w kilkudziesięciu miastach Polski. Zwykle bierze w nich udział od kilkuset do nawet kilku tysięcy osób, w tym roku wolontariusze odwiedzą około dwudziestu tysięcy potrzebujących.

Tegoroczna Wigilia Dla Samotnych odbędzie się w zmienionej formie. Z powodu pandemii Covid-19, zamiast spotkań przy Bożonarodzeniowym stole, Fundacja podjęła decyzję o organizacji mobilnej Wigilii, aby nikt nie był samotny w tym dniu. Wolontariusze odwiedzą każdą zgłoszoną osobę, dostarczając wigilijną kolację, bezpośrednio do domu.

Samotność to choroba naszej cywilizacji, którą możemy uleczyć wyłącznie przez żywą i życzliwą obecność drugiego człowieka. Może się ona zdarzyć każdemu z nas, bez względu na status społeczny i materialny, ale dla każdego potrafi być tak samo dotkliwa. Naszą służbą, poprzez organizację wydarzeń świątecznych oraz przez inne projekty społeczne, wychodzimy naprzeciw osobom samotnym, dając im okazję do życzliwego kontaktu z naszymi wolontariuszami, dzięki czemu spotkania te stają się prawdziwie rodzinne –  mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

W trakcie pracy przy dowożeniu, wolontariusze będą ściśle przestrzegali wszystkich zaleceń związanych z ochroną higieniczną, aby chronić siebie samych i osoby obdarowywane, które są często w grupie podwyższonego ryzyka.