Złota Dystrybucja na Mistrzostwach Polski

sty 10 2020

Rywalizacja o cenne sekundy, świetnie przygotowane trasy zjazdowe i dużo pozytywnej energii. Odbywające się na stokach w Kluszkowcach, XXI Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim dobiegły końca.

Wśród 23 startujących drużyn, Grupę TAURON reprezentowały zespoły Dystrybucji, Wytwarzania, Nowego Jaworzna, Obsługi Klienta oraz spółki TAURON Dystrybucja Pomiary.

Mistrzostwa były rozgrywane w podziale na kategorie wiekowe oraz płeć. W kategoriach indywidualnych, pracownicy TAURONA wywalczyli aż cztery złote medale. Najlepsi w swoich grupach wiekowych byli: Elżbieta Podolska (kategoria K2),  Barbara Romik (K3), Borys Błaszczyk (M1), Tomasz Żyła (M2).

Poza nagrodami indywidualnymi, największym prestiżem było zwycięstwo w zawodach drużynowych, do których wliczają się wyniki 10-cio osobowej reprezentacji. W tym roku, na najwyższym stopniu podium stanęła ekipa TAURON Dystrybucji. Drugie miejsce zajęła połączona drużyna pracowników TAURON Wytwarzania i Nowego Jaworzna.

Zwycięska drużyna TAURON Dystrybucji wystąpiła w składzie:

Anna  Durak, Ewa Groń, Maciej Mróz, Borys Błaszczyk, Barbara Romik, Elżbieta Podolska, Alicja Pelczarska, Jerzy Zarzycki, Jarosław Bulik i Adam Buliszak.​ Podsumowując, w tegorocznych zawodach wzięły udział 23 drużyny, reprezentujące grupy energetyczne, PSE oraz inne firmy energetyczne z całej Polski.